Тројца полицајци се повредени на протестот пред Собранието

Засега има најмалку тројца повредени полицијци на протестот пред Собранието каде што демонстрантите се судрија со полицијата, потврдија од МВР. 

Демонстрантите, како што ни изјавија од МВР, фрлале со молотови коктели, камења, шишиња, петарди, ја пробија заштитната ограда и стигнаа до полицискиот кордон пред влезот на Собранието. 

Но, полицијата ги растера демонстрантите од пред главниот влез и ги потисна на улицата пред зградата на Собранието.

Според неофицијалните информации, има приведени демонстранти, но засега нема потврда од МВР за колу лица се работи.

 

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе