СДСМ: За воздух протестира оној кој 11 години сечеше дрва во Скопје за сметка на криминалниот проект Скопје 2014

Уште еден во низата очајни и лицемерни протести на Христијан Мицкоски кои служат само за спас на неговата фотелја во белиот дворец. Денес за струја со луксузни автомобили протестира оној што ја поскапе 100 осто, истакнуваат од СДСМ.

„Денеска, за воздух протестира оној кој 11 години сечеше дрва во Скопје за сметка на криминалниот проект Скопје 2014. Протестите за спас на фотелјата на Мицкоски се најголемата глупост која што лузерот можеше да ја смисли.

Среде светска пандемија Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ организираат протести на кои се кршат мерките за заштита од коронавирусот, а предходно кочеа проекти за обнова на болници, Мицкоски шеташе по кафани и теретани, ширеа лажни вести и ја поткопува борбата со вирусот“, истакнуваат од СДСМ.

Како што тргнало, на крај, кога ќе го оствариме сонот и конечно ќе влеземе во ЕУ, ќе бидеме нација X, со јазик Y, со националност Z? Кој ќе се радува на тоа?

повеќе

Зошто да не му веруваме на лидерот кој е на чело на колоната запатена кон ЕУ?

повеќе

Логиката е кога веќе се успеа со Преспанскиот договор, кога веќе отстапката е потпишана, зошто да не се направи тоа и со Бугарија.

повеќе