Палевски: Заев и Мијалков се организатори на нападот врз мене, вториот ми се закани дека ќе ме стави во буре со киселина

Љупчо Палевски, претседател на движењето Трета вечерва во изјава за ТВ Алфа кажа дека премиерот Зоран Заев и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков стојат зад нападот врз него извршен пред неколку дена од две маскирани лица со шипки.

Притоа, тој изјави дека Мијалков дека му се заканувал оти ќе го стави во буре со киселина.

„За ова имам и сведоци, кои се подготвени да сведочат и на суд и да кажат на кое место и кога ми се заканил дека планира да ме стави во буре со киселина да не постојам“, изјави Палевски.

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе