Од среда

Османи: Полициски час од 16 до 5 часот за целата земја, за викенд нонстоп

Полицискиот час на територијата на целата држава од среда ќе биде од 16 часот до 5.00 часот утредента не територија на цела држава, исто како во Куманово. 

Ова на својот Фејсбук профил го напиша вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, објавувајќи дека полицискиот час за целата држава ќе биде по примерот на Куманово.

За викенд, напиша Османи, полицискиот час за целата држава ќе трае 24 часа.

 

Се затвораат цркви, но се отвораат кладилници.

повеќе

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе