Новa „бомбa“ на Јутјуб, Јанушев и Јанакиески пресметуваат колку гласа ќе добијат

„Обнова на режимот“ е името на новиот јутјуб канал на кој денеска се објавени нови аудио снимки. На двете снимки наводно разговараат Игор Јанушев и Миле Јанакиески за списоците на гласачите.

Тема на разговор е математиката на локално ниво за тоа кој од гласачите за кого би гласал.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе