Порака од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ до премиерот

Мицкоски: Заев, залудно пишуваш дека си Македонец

Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но залудно кога карактерот не му е таков, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

„Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.
Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но залудно кога карактерот не му е таков.
Oставка на Заев, Слобода на Народот“.

Ова е пораката што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја адресира до премиерот Зоран Заев, како реакција на последната фејсбук објава на Заев. 

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе