Бушати му честиташе на Заев за мандатот

Министерот за надворешни работи на Албанија, Дитмир Бушати, денеска го поздрави доделувањето на мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

„Честитки за Зоран Заев за добивањето мандат да формира нова влада. Албанија е подготвена да ја поддржи Македонија“, напиша Бушати на Твитер.

 

 

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе

На заштитата на животната средина треба да се гледа како на животно важен дел од управувањето на државата.

повеќе