Премиерката на Србија во Македонија

Брнабиќ посетата ја започна со средба со Ковачевски

Претседателката на Владата на Србија Ана Брнабиќ утрово пристигна во Скопје. Пред зградата на Владата ја пречека премиерот Димитар Ковачевски по што заминаа на разговори во премиерскиот кабинет. Потоа е предвидено заедно да учествуваат на самитот што го организира „Македонија 2025″.

Премиерката на Србија на скопскиот аеродром ја пречека вицепремиерот Бојан Маричиќ.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе