Апасиев на ФБ ја пцуеше Шекеринска, Костадинов му порача дека е фашист

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев со скандалозна објава на својот Фејсбук профил ја пцуеше министерката за одбрана Радмила Шекеринска, во нејзина одбрана застана пратеникот од СДСМ и партиски портпарол, Коста Костадинов.  

Костадинов му порача на Апасиев дека е фашист, но и го упати да ги врати парите што ги земаше од Специјалното јавно обвинителство, каде што беше соработник.

„Се моли Апасиев да иде во 300 СЈО и да ги врати парите народни што ги земаше од таму. Такви фашисти, на државата не ѝ требаат“, напиша Костадинов.

Шекеринска досега нема реакција на неговиот пост, барем не на социјалните мрежи.

По големиот број реакции во јавноста, уште се нема огласено ни Апасиев, а неговиот статус ѐ уште стои на неговиот профил на фејсбук.

 

 

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе