Апасиев јавно го пцуе Пендаровски

Претседателот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, јавно го опцу претседателот на државата, Стево Пендаровски, откако вчера беше објавен модифицираниот француски предлог за кревање на бугарското вето и започнување на преговорите за членство во ЕУ.

„Пендаровски,пи*ка ти матер“, напиша пратеникот на својот профил на Фејсбук.

Претходно Пендаровски на Самитот на НАТО во Мадрид изјави дека го видел, како што рече, модифицираниот француски предлог и дека тој е „далеку подобар за нас во споредба со претходниот“.

Инаку, Левица денеска ќе учествува на протестите пред Владата во 19.00 часот за неприфаќање на францускиот предлог.

 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе