Апасиев јавно го пцуе Пендаровски

Претседателот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, јавно го опцу претседателот на државата, Стево Пендаровски, откако вчера беше објавен модифицираниот француски предлог за кревање на бугарското вето и започнување на преговорите за членство во ЕУ.

„Пендаровски,пи*ка ти матер“, напиша пратеникот на својот профил на Фејсбук.

Претходно Пендаровски на Самитот на НАТО во Мадрид изјави дека го видел, како што рече, модифицираниот француски предлог и дека тој е „далеку подобар за нас во споредба со претходниот“.

Инаку, Левица денеска ќе учествува на протестите пред Владата во 19.00 часот за неприфаќање на францускиот предлог.

 

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе