Апасиев јавно го пцуе Пендаровски

Претседателот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, јавно го опцу претседателот на државата, Стево Пендаровски, откако вчера беше објавен модифицираниот француски предлог за кревање на бугарското вето и започнување на преговорите за членство во ЕУ.

„Пендаровски,пи*ка ти матер“, напиша пратеникот на својот профил на Фејсбук.

Претходно Пендаровски на Самитот на НАТО во Мадрид изјави дека го видел, како што рече, модифицираниот француски предлог и дека тој е „далеку подобар за нас во споредба со претходниот“.

Инаку, Левица денеска ќе учествува на протестите пред Владата во 19.00 часот за неприфаќање на францускиот предлог.

 

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе