РЕАКЦИЈА

ВМРО-ДПМНЕ за извештајот на Фридом хаус: СДСМ/Сорос се одмаздува со нарачани извештаи

СДСМ/Сорос може да се потпираат на нарачаните извештаи од соросовата испостава Фридом хаус, а ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да се потпира на волјата на народот, реагира ВМРО-ДПМНЕ на извештајот на Фридом хаус.

„Веќе на сите им е јасно дека СДСМ е Сорос, а Сорос е СДСМ. Народот ги прочита вандалите кои под диригентска палка на СДСМ/СОРОС палеа, ограбуваа и сквернавеа низ Скопје и затоа ги казни на последните избори. СДСМ/СОРОС поради поразот кој го доживеаја од народот, сега ѝ се одмаздуваат на Македонија со прифаќање на тиранската платформа.

СДСМ/Сорос поради поразот кој го доживеаја, сега и се одмаздуваат на Македонија и со разни нарачани извештаи на невладини организации финансирани токму од Сорос. Овие лажни извештаи на криминогеното раководство на СДСМ/Сорос не минуваат. Само СДСМ/Сорос си веруваат во тоа што си го напишале“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе