ПОСЕТА НА ТУРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Мерцедесот "светна" за Чавушоглу (ВИДЕО)

Мерцедесот од речиси 600 илјади евра купен за потребите на поранешниот премиер Никола Груевски од буџетот на МВР почна да се користи за превоз на високи странски гости. Откако министерот Оливер Спасовски го покажа запоставен во лоша состојба, денеска тој беше „дотеран“ за приемот на турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу. 

Како што ветија премиерот Заев и министерот Спасовски, Мерцедесот нема да го вози никој македонски функционер, туку ќе биде чуван само за странските официјални гости.

                                    

                                                                                             Видео: ТВ21 

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе