Утре големо отворање на Штип сити мол

Најголемиот шопинг центар во источна Македонија, Штип Сити Мол, ќе се отвори утре со целодневна програма, за сите возрасти и вкусови.

За најмладите посетители ќе се погрижат Стела и Сани, хорот на Златно славејче и Аниматори и акробати.

За возрасната публика, на денот на отворањето свој настап ќе имаат Диџеј голди, Мина Блажев и дуото Дац и Александар.

Програмата почнува во 12 часот.

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе