Фешн груп: Oдржливата колекција „Блу ми“ на брендот Кико Милано ги освои срцата на македонските инфлуенсери (ФОТО)

Совршен вовед за студените денови што допрва доаѓаат, лансирањето на есенската колекција 2022 инспирирана од океанот, новата револуционерна козметичка линија „Блу ми“ на италијанскиот бренд Кико Милано беше презентирана во продавницата во Сити мол во која највпечатливите македонски инфлуенсери се забавуваа.

 

„Им благодариме на сите обожуватели на брендот кои присуствуваа на испраќање на летото и заедно кажавме добредојде на есента со колекцијата „Blue Me“ во продавницата на Kiko Milano во Сити мол. Тие имааа можност да се дружат со македонската позната мејк-ап артистка Милена Косич која успеа да создаде совршен есенски изглед користејќи ги производите од новата линија на Kiko Milano, пренесувајќи им на присутните техники за „day to night“ шминка со што ги освои срцата на македонските инфлуенсери. Дефинитивно брендот потврди зошто за толку краток период стана еден од омилените на македонските девојки, уште еднаш презентирајќи нѝ целосно веганска колекција полна со богати текстури, сместена во иновативно пакување од рециклирани материјали. Колекцијата ја има и во продавницата во Ист гејт, како и во нашата онлајн продавница“, велат од Фешн груп.

Во новата колекција девојките ќе пронајдат бројни производи за нега на лицето, истакнување на очите, нега на ноктите, како и доволен број шминки за успешно справување со секој еден ден од есенската сезона.

„Она што е особено интересно е што овојпат, со цел заштита на океаните кои се целосна инспирација за колекцијата, големо внимание му е посветено на пакувањето кое е изработено од рециклирано стакло и алимуниум без користење на пластика, со тоа што на производите има QR код што ги информира клиентите за правилниот начин на користење и што со истото по искористувањето. Целосно гледајќи кон одржливата иднина и тоа колку рециклирањето е од исклучителна важност, оваа сезона почнете од себе и грижете се за околината. Со самото користење на веганските производи од линијата на брендот, придонесувате за заштита на океаните и нивно зачувување со цел вистинско уживање во истите во годините што следат“, додаваат од Фешн груп.

Оваа есен со Кико Милано изгледаме поубаво од кога и да е и истовремено се грижите за планетата бидејќи иднината е во наши раце.

Комерцијален текст

 

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе