Дизелот поевтинува за 2 и пол денари

Малопродажната цена на еуродизел (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2.50, а на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на еуродизел (Д-Е V) ќе биде 106.50 денари, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 105 денари за литар.

Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат. Еуросупер БС-95 и натаму ќе чини 109 денари по литар, еуросупер БС-98 се продава за 111.50 , а Мазутот М-1 НС за 53.305 ден. 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе