Главни јадења

Приготвување:Ставете ги семињата коријандер и ким во голема тава за пржење на средна температура и пржете ги додека да замирисаат, околу 3 минути. Извадете ги од тавата и оставете ги да се оладат. Со мелница за зачини смелете го семето во ситен прав и оставете го настрана.Ставете ги пиперчињата во...
10 Март 2015 - 15:29
Приготвување:Загрејте ја рерната на 180 степени.Здробете ги чешнињата лук и измешајте ги со кората од лимон, ориганото, солта, сокот од лимон и маслиновото масло.Направете дупчиња во јагнешкиот бут и наполнете ги со смесата.Ставете го јагнешкото во тава, а околу него наредете ги полусварените...
10 Февруари 2015 - 23:15
Приготвување:Во голема тава пропржете го меленото говедско месо.Ставете го местото во голема земјена тава и додајте му ги сите други состојки.Покријте ја тавата и оставете ја во рерна да крчка 3 часа на мала температура.Јадењето послужете го топло со крекери или пченкарен леб.Состојки:1 кг мелено...
04 Февруари 2015 - 17:43
Приготвување:Загрејте ја рерната на 160 степени.Распоредете ги парчињата зелка во голема тава за печење, претходно намачкана со масло.Во тава на рингла динстајте го кромидот, додека да стане стаклест, а потоа и месото, додека да добие кафеава боја. Зачинете со сол и црн пипер.Додајте го оризот,...
22 Октомври 2014 - 21:53
Приготвување:Измешајте ги првите 8 состојки во сад и мешајте ги со прсти додека целосно да се спојат. Оформете ќофтиња со средна големина и наредете ги на чинија.Загрејте голема тава на средна температура, а потоа додајте 2 лажици путер. Кога путерот ќе се стопи, ставете половина од ќофтињата во...
14 Септември 2014 - 09:39
Приготвување:Загрејте ја рерната на 200 степени. Зачинете ги пилешките копани со сол и црн пипер.Загрејте го тенџерето на средно-висока температура. Додајте ги маслиновото масло и путерот. Кога ќе се загреат, додајте ги пилешките копани. Пржете ги вртејќи ги од сите страни, околу 2 минути. Извадете...
13 Септември 2014 - 18:58
Приготвување:За пилешкото: во голем сад изматете ги пченкарното брашно и белките со виљушка додека да станат речиси пенести, околу 1 минута. Додајте ги парчињата пилешко во смесата и оставете ги така 5 до 10 минути.За сосот: во меѓувреме, ставете ги сокот од портокал, соја-сосот, оцетот, сусамовото...
09 Септември 2014 - 23:07
Приготвување:Загрејте ја рерната на 200 степени.Во блендер смелете го чипсот, додека да добие форма на крупни трошки.Сварете ги тестенините во солена вода според упатството и исплакнете ги со студена вода за да не се залепат. Убаво исцедете ги.Во тава ставете 1 лажица путер и стопете го на средно-...
23 Јули 2014 - 22:40
Приготвување:Во тенџере измешајте ги барбекју-сосот, џемот од праски, лукчето и лутиот сос и загрејте ги на средна температура 5-10 минути. Оставете ги на страна.Загрејте ја рерната на 200 степени.На тавата за печење обложена со мрсна хартија попрскајте маслиново масло и наредете ги копаните со...
02 Јули 2014 - 15:47
Приготвување:Загрејте ја рерната на 200 степени.Во голема огноотпорна тава стопете го путерот со маслиновото масло на средно висока температура. Испржете ги парчињата пилешко од двете страни. Пренесете го пилешкото на чиста чинија.Намалете ја температурата на средна. Во тавата додајте ги кромидот,...
21 Јуни 2014 - 14:08
Приготвување:За јагнешкото:Ставете ги сите состојки за јагнешкото во сад со лентите месо, добро промешајте и оставете го настрана додека да го подготвите зеленчукот.За зеленчукот:Во големо тенџере на средно-ниска температура, загрејте лажичка растително масло и додајте ги кромидот, морковите и...
16 Мај 2014 - 18:20
Приготвување:За свинското филе: исечете го филето на 8 парчиња (медалјони) широки околу 5 сантиметри. Секое парче обвиткајте го со сланина, а потоа закачете ги со чепкалка за да не се распаднат. Зачинете ги од двете страни со сол и црн пипер и намачкајте ги со малку масло.Загрејте ја скарата....
01 Мај 2014 - 10:39
Приготвување:Вклучете ја рерната на 200 степени.Ставете ги 12-те чешниња лук, сокот од портокал и од лимон, маслиновото масло, ориганото, солта, кимот и црниот пипер во блендер и мешајте додека да добиете еднолична смеса.Засечете бразди во свинското филе и убаво истријте го со смелената смеса,...
24 Април 2014 - 09:19
Приготвување:Во големо широко тенџере загрејте го маслото на средна температура, додека да почне да крчка. Додајте ги колбасите цели и пржете ги, повремено превртувајќи ги, додека насекаде да потемнат, околу 6 минути. Пренесете ги на штица за сечење и кога доволно ќе се оладат, исечете ги на...
02 Април 2014 - 10:36
Приготвување:Загрејте ја рерната на 230 степени.Ставете ги солта, ориганото, црниот пипер и мајчината душица во мал сад и измешајте ги.Исчистете го филето од вишокот маснотии и истапкајте го со хартиени крпи. Со раце истријте го филето со 1 лажица масло и со мешавината од зачини сè додека не е...
25 Март 2014 - 15:31

Ова е животната улога по која ќе го паметам Владо остатокот од животот: командант без муда, застанат на чело на армија од кукавици! Некогаш големиот актер од МНТ одработува за бившиот статист од Драмски театар, ништожни страшливци и едниот и другиот, мажи без муда што праќаат силеџии да тепаат во нивно име

повеќе

Спротивно на изјавите во медиумите на Груевски, Тодоров и Вељаноски, Деловникот на Собранието НЕ е прекршен.

повеќе

Помина 28-ми април во уште едно потсетување, дека пред 16 години од заседа кај Вејце ѕверски беа мачени и убиени осуммина македонски бранители во најкрвавиот и најбрутален масакар во поновата македонска историја.

повеќе