„Скопје слави Вардаре“, ечеше во СРЦ „Кале“ за ракометарите

По тригодишна доминација на Металург, македонскиот ракомет доби нов владетел - Вардар про. Тешко е со зборови да се опише славјето на навивачката група „Комити“, кои имаа ден за паметење, шампионски прослави прво со фудбалерите, а потоа и со ракометарите. „Скопје слави Вардаре“ ечеше во СРЦ „Кале’, а радоста на навивачите на црвено-црните беше огромна, едноставно никој не можеше да ги „избрка“ од паркетот и да ги оддели од своите миленици. Вардар про и „Комити“ едноставно го заслужија тоа.

Фото: Роберт Атанасовски

 
Понеделник, Јуни 3, 2013 - 00:25

Спорт фото

17 Јуни 2015 - 17:18

Спонзор на Ракометниот камп Кирил Лазаров 7 стана компанијата Евроинс осигурување која обезбедува осигурување за...

26 Јули 2013 - 00:29

И покрај забраната за гостување, сплитска „Торцида“ уште еднаш потврди дека е една од најверните групи на светот...

23 Јули 2013 - 23:29

Македонската фудбалска гордост Вардар имаше голема желба барем во реваншот да остане непоразен, но неуспеа во...

22 Јули 2013 - 18:59

Македонските кошаркарски репрезентативци предводени од помошник-селекторот Марјан Србиновски брзо ќе го...

12 Јули 2013 - 12:03

Американското списание ЕСПН разголе дваесетина спортисти за своето најново издание под мотото „телата кои сите...

02 Јуни 2013 - 20:26

Вардар ја потврди доминацијата во македонскиот фудбал, втора година по ред е шампион. Титулата ја завери со стил...

02 Јуни 2013 - 18:12

Ветераните на Манчестер јунајтед и на Реал Мадрид им приредија вистинско уживање попладнево на присутните на...

31 Мај 2013 - 13:14

Фудбалските репрезентативци на Англија задутре, на легендарната „Маракана“ во Рио де Жанеиро ќе одиграат...