Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Фото: Роберт Атанасовски

 
Понеделник, Март 4, 2013 - 22:58

Фотогалерија

21 Октомври 2014 - 22:07

Вардаровите навивачи Комитите вечерва го дигнаа Скопје на нозе со црвено-црниот конвој низ улиците на главниот...

19 Октомври 2014 - 20:49

Пред половина час на улицата Венијамин Мачуковски наспроти зградата на општина Аеродром се запали автомобил сеат...

19 Октомври 2014 - 03:44

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај трговскиот центар Скопјанка во Аеродром .Ауди А3 е целосно...

18 Октомври 2014 - 17:52

Богатата разновидност на програмата е главната карактеристика на годинашното издание на Скопје џез фестивал....

17 Октомври 2014 - 17:16

Новата фонтана прскалка или џампинг џет, вредна околу 2,5 милиони евра почна да се гради на просторот меѓу...

13 Октомври 2014 - 16:08

Владимир Илич Ленин, лидерот на Болшевичката револуција, основач на руската Комунистичка партија и премиер на...

10 Октомври 2014 - 15:58

Денеска околу хотелот во кој престојуваше сега починатиот Британец што имал симптоми слични на тие на еболата се...

09 Октомври 2014 - 16:43

Денес се отвори нов салон на „Ти-мобајл“ во Градскиот трговски центар. По тој повод компанијата на некои модели...

07 Октомври 2014 - 08:59

Од оние познатите средношколски екскурзии „низ Југославија“ редовно ги запознававме Плитвичките Езера. Слаповите...

06 Октомври 2014 - 15:25

„Дождлив ден поминат надвор е секогаш подобар од сончев ден поминат во канцеларија." Денес е вистински есенски...

05 Октомври 2014 - 14:54

Атрактивните концерти, изложби, перформанси беа предизвик и за македонските граѓани да ги посетат настаните...