„Комити“ и „УГЕ“ – браќа засекогаш

Шалке го победи Вардар со 3-2 во пријателскиот меч, но збратимените навивачки групи „Комити“ и „УГЕ“ беа центар на вниманието и покажаа дека се повеќе од браќа. Навиваа заедно и за Вардар и за Шалке и му дадоа посебен шмек на ревијалниот меч, кој за жал требаше да го видат многу повеќе од шест илјади присутни гледачи на Националната Арена „Филип Втори“. 

 
Петок, Мај 24, 2013 - 23:32

Спорт фото

17 Јуни 2015 - 17:18

Спонзор на Ракометниот камп Кирил Лазаров 7 стана компанијата Евроинс осигурување која обезбедува осигурување за...

26 Јули 2013 - 00:29

И покрај забраната за гостување, сплитска „Торцида“ уште еднаш потврди дека е една од најверните групи на светот...

23 Јули 2013 - 23:29

Македонската фудбалска гордост Вардар имаше голема желба барем во реваншот да остане непоразен, но неуспеа во...

22 Јули 2013 - 18:59

Македонските кошаркарски репрезентативци предводени од помошник-селекторот Марјан Србиновски брзо ќе го...

12 Јули 2013 - 12:03

Американското списание ЕСПН разголе дваесетина спортисти за своето најново издание под мотото „телата кои сите...

03 Јуни 2013 - 00:25

По тригодишна доминација на Металург, македонскиот ракомет доби нов владетел - Вардар про. Тешко е со зборови да...

02 Јуни 2013 - 20:26

Вардар ја потврди доминацијата во македонскиот фудбал, втора година по ред е шампион. Титулата ја завери со стил...

02 Јуни 2013 - 18:12

Ветераните на Манчестер јунајтед и на Реал Мадрид им приредија вистинско уживање попладнево на присутните на...