И денеска симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ со зурли и тапани пред ДИК

И денеска симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ се собраа пред канцелариите на Државната изборна комисија за да протестираат против приговорите од изборите, а звуците на зурлите и тапаните допираат и во салата каде што работат нејзините членови. ДИК во моментов одлучува за последниот приговор на СДСМ, а пред ДИК предмалку се појави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој го прочита новодонесениот проглас на партијата и порача дека ако биде одлучено да се прегласува, ВМРО-ДПМНЕ нема да ги признае резултатите од тоа прегласување.

 
Сабота, Декември 17, 2016 - 18:47

Фотогалерија

09 Мај 2017 - 07:05

Тмурно утро, сонце што одвреме навреме успева да се пробие од зад облаците, детски џагор, раздвижени улици,...

28 Април 2017 - 21:36

Здружението За заедничка Македонија, за разлика од вчера, денеска демонстрираше мирно, со македонски знамиња,...

28 Април 2017 - 12:49

Малку задоцнето, но сè уште потребно, македонската полиција денеска во голем број е присутна кај Собранието. Тук...

28 Април 2017 - 00:29

Осуммина повредени, демолирано Собрание, тепани пратеници е...

27 Април 2017 - 20:50

 Откако парламентарното мнозинство го изгласа Талат Џафери за нов собраниски спикер, гневна толпа влезе во...

16 Април 2017 - 11:12

Христијаните од православна и од католичка вероисповед денеска го слават големиот христијански празник Велигден...

14 Април 2017 - 21:29

Велики петок е најтешкиот празник за православните христијани. Со литургија се најавува христовото воскресение....

09 Април 2017 - 21:09

Има некоја магија помеѓу Бијело дугме и скопската публика, која синоќа, од збор до збор, заедно со Горан, Ален и...

02 Април 2017 - 02:08

На плоштадот „Mакедонија" вечерва дефиле на маски по повод денот на шегата 1 април.

01 Април 2017 - 18:42

Македонката Ивана Чолаковска и нејзиниот партнер Ману Торес, по четиригодишното патување со мотор околу светот,...