Фантастични фотографии на изгрев и залез на сонцето (ФОТО)

Изгревот и заоѓањето на сонцето секогаш биле  романтични моменти, па не е чудо што бројни фотографи се обидуваат да направат што подобра фотографија во миговите кога сончевите зраци се појавуваат или исчезнуваат.

Нешнел џиографик се потруди да им ги обезбеди на своите читатели најубавите регистрирани изгревања и заоѓања на сонцето.

Збирката на фотографии е наречена Златен час и објавена е на страниците на ова списание. Секоја фотографија е посебна на свој начин, а неверојатните снимки во редакцијата се пристигнати од сите страни на светот.

Уживајте во спектакуларните фотографии.

 
Сабота, Јануари 11, 2014 - 12:42

Странска

29 Ноември 2015 - 10:42

Веќе 25 години Драган Камаљевиќ од рударското село Драгољ, 29 ноември кога во СФРЈ се одбележуваше Денот  на...

29 Ноември 2015 - 10:25

„Црн петок“ е денот кога трговските центри во САД нудат огромни попусти на своите производи. Како и секој „Црн...

29 Ноември 2015 - 10:08

Бразилската полиција го бара Дедо Мраз од Сао Паоло што сезоната на шопинг ја отворил со кражба на хеликоптер....

28 Ноември 2015 - 11:14

Некој на првиот снег ужива лизгајќи се со санка. А некој наместо санка користи скап автомобил.

28 Ноември 2015 - 11:05

Сите обожаватели на „Ѕвездени војни“ со нетрпение го очекуваат новиот филм од оваа франшиза што треба да биде...

28 Ноември 2015 - 10:49

Нутела ја одбиле молбата на едно семејство од Австралија, да го напишат името на нивното пет годишно девојче...

28 Ноември 2015 - 10:06

Едно видео од Кина што прикажува сообраќајна несреќа ги збуни гледачите: во него два минибуси стојат на само две...

27 Ноември 2015 - 14:37

Зоолошката во Торонто за прв пат ги претстави на јавноста четирите мали бели лавчиња што се стари осум недели....

27 Ноември 2015 - 13:50

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ на многумина им е идол, а некои дури и не се срамат љубовта кон него...

27 Ноември 2015 - 13:21

Чоколадна статуа од рускиот претседател во природна големина ќе биде изложена на фестивалот на слатките и...

27 Ноември 2015 - 12:46

Видеото на кое 74-годишниот маж пее во њујоршкото метро хит е на интернет и тоа со добра причина.

27 Ноември 2015 - 10:30

Рускиот претседател Путин изгради имиџ на непоколеблив мачо, а таква е и неговата полиција. Но руската полиција...