Дојран смрзнат како мразулец

Јануари 2017, минус богзнае колку, во Дојран надвор само чамците заглавени во мразот, понекој трактор и два-тројца наоблечени јунаци. Состојбата на езерото - замрзнато, ама кормораните и чапјите мака немаат. Без проблем би се фрлале и по рипче и по крст. Само Ескими фалат за сликата да биде комплетна. Смрзнувачка, ама убава.

 
Среда, Јануари 11, 2017 - 17:42

Фотогалерија

17 Декември 2016 - 18:47

И денеска симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ се собраа пред канцелариите на Државната изборна комисија за да...

17 Декември 2016 - 16:14

Деветти пат во Скопје денеска се одржа маршот на „црвените чадори“ по повод Меѓународниот ден против насилството...

16 Декември 2016 - 18:53

Членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ и денеска се собраа пред зградата во која Државната изборна комисија...

12 Декември 2016 - 23:52

Свирежи, извици, песни - вака беше вечерва низ поголем дел од Скопје. Членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ ја...

11 Декември 2016 - 15:07

 

 

09 Декември 2016 - 19:30

Последен ден од изборната кампања. Најнеизвесни избори досега. Утре молк, но билбордите и плакатите ќе останат и...

08 Декември 2016 - 23:05

Додека скијачкиот центар на Попова Шапка ги чека ветените инвестиции, шестоседи, ски лифтови, а во Маврово се...

05 Декември 2016 - 20:38

Со транспаренти „У... ПМ 10“, „Белите дробови ни се црни“, „Сакам Дедо Мраз да ми донесе воздух“, „Кога ќе...

22 Ноември 2016 - 18:08

Нема лабаво со дваесет и првовековниов барок. На Кејот на Вардар блештат ганц нови канделабри, цели такви...

13 Ноември 2016 - 15:59

Со слоганот „Омразата е слабост“ активисти од повеќе невладини организации денес маршираа низ центарот на Скопје...

10 Ноември 2016 - 11:09

Тони Димков со своите интервјуа е хроничар на времето, рече на синоќешната промоција на книгата „Зборот остава...

08 Ноември 2016 - 13:48

Ова не е Скопје-велоград, ниту Македонија-велодржава. Додека ние сме заглавени на споменици, Стразбур е стигнат...