Загина моторџија, тешко повредена е сопатничката

Дваесет и осумгодишен скопјанец синоќа почина откако со мотор удрил во ограда на ул.„Елисие Поповски – Марко“. Според информациите, во несреќата тешко е повредена и сопатничката Г.С. (27) од Скопје.

„Вчера околу 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Елисие Поповски – Марко", мотоцикл со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.А.(28) од Скопје изгубил контрола и удрил во ограда. По несреќата Љ.А. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза" каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди и набргу починал. Со телесни повреди се здобила сопатничката Г.С.(27) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза". Известен бил Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје“, соопшти МВР. 

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе