Загина младо момче на скутер во скопската населба Козле

Синоќа во скопската населба Козле се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина младо момче на скутер. Неофицијално, во сообраќајката учествувале мотоциклистот и два автомобила „цитроен“ и „мини купер“. Според сѐ уште непотврдени информации, жртвата е тинејџер, момче на возраст од 15-16 години.

Брза помош веднаш интервенирала, но не успеале да го спасат момчето, чиј идентитет и точна возраст не е позната.

Повеќе детали за оваа трагедија се очекуваат во текот на денот.

 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе