Во скопско

Врз жена паднала ограда од куќа во изградба

Вчера во 17.30 часот во СВР Скопје, Р.В.(64) од с.Стајковци,скопско пријавила дека околу 16.30 часот додека се движела по улица во с.Стајковци врз неа паднал дел од ограда на куќа во изградба.

Жената била пренесена во Градската општа болница„Св.Наум Охридски” каде од доктор и се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе