Возило излетало од коловоз во Штип, возачот тешко повреден

Вчера штипско возило „сузуки” излетало од коловоз во градот. 

Фото: Пиксабеј

На 3 јуни во 14 часот во Штип на ул. „Трст” патничко моторно возило „сузуки” со штипски регистарски ознаки управувано од С.П. (58) од Штип излетало од коловозот.

Во несреќата тешки телесни повреди добил возачот, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе