Возач со џип усмрти маж пред мостот „Гоце Делчев“ во Скопје

Маж е прегазен денеска пред мостот „Гоце Делчев" во близина на Владата. Во него удрило возило „БМВ Х5" со кумановски таблички.Идентитетот и возраста на починатиот за сега не се знаат. 

Полицијата врши увид на местото на несреќата. 

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе