Возач од ЈСП нападнат во Идризово

М.Ѓ.(58) од с.Трубарево, скопско, инаку возач на автобус на ЈСП, пријавил во полиција дека вчера попладне на автобуска постојка во с.Идризово, скопско, додека извршувал работни задачи бил физички нападнат од едно лице. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе