Во Тетово исчезнал 43-годишен маж со здравствени проблеми

Тетовската полиција информира дека кај нив е пријавено исчезнување на 43-годишник што има здравствени проблеми.

З.Ф. (73) од Тетово пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син Б.Ф. (43) од Тетово, кој имал здравствени проблеми. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од СВР Тетово. 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе