ПРИЈАВИ ЗА НАСИЛНИЦИТЕ

Во скопски ноќен клуб петорица нападнале еден

Скопската полиција поднесе кривична пријава против И.В. (29) од Кичево и против М.Н. (26), С.Г. (29), Т.Б.(37) и А.М.(35), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство.

На 14 јануари околу 6 часот во Скопје, во ноќен клуб на Бул.„Климент Охридски“, по претходна вербална расправија, пријавените физички го нападнале С.П. (32), удираќи го во пределот на главата при што му нанеле телесени повреди, соопшти МВР.

Постојат кафе барови каде стои натпис дека немаат интернет па препорачуваат луѓето да си прават муабет како порано. 

повеќе

Заев рече дека не му се допаѓа како соседните земји реагирале на кризата во Македонија и власта во Србија ја нарече „националистичкото раководство на Вучиќ“, па во Белград предизвика епидемија од паѓања во несвест од изненаденост и навреденост. Хм, во што е точно проблемот?

повеќе

Луѓето се лутат што бизнисмените не реагирале или недоволно критикувале за лошите владини потези во минатото. Од нивна перспектива - веројатно со право.

повеќе