Во Скопје возач на „мерцедес“ со секира нападнал моторџија

Вчера во 17.31 часот во СВР Скопје, Б.Л.(27) од Скопје пријавил дека околу 17.15 часот, додека бил заедно со Т.К.(18) и управувал мотор на ул.„Востаничка“, поради недоразбирање во сообраќајот, со употреба на секира бил физички нападнат од непознато лице, кое управувало патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки.

Oд МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе