КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТЕШКА ТЕЛЕСНА ПОВРЕДА

Во расправија го расекол со нож во грбот и стомакот

Кривична пријава за тешка телесна повреда поднесе полицијата против Н.М. (42) под сомнение дека пред кафеана се скарал со оштетениот М.Х. и го расекол со нож.

 

Инцидентот се случил на 19 април  пред кафеана во Кривогаштани,  кога започнала вербална расправија помеѓу пријавениот Н.М. и М.Х. По кратко време, пријавениот од неговото патничко возило, кое било паркирано во непосредна близина, извадил нож и му нанел расекотина на раката на М.Х. По ова, М.Х. почнал да бега, а пријавениот тргнал по  него и му нанел повреди во пределот на грбот и стомакот.

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе