Во Марино тешко повреден малолетен пешак, возачот избегал

Синоќа во скопското село Марино патничко возило удрило во малолетен пешак од населбата Илинден, по што возачот избегал.

Пешакот добил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе