Во Марино тешко повреден малолетен пешак, возачот избегал

Синоќа во скопското село Марино патничко возило удрило во малолетен пешак од населбата Илинден, по што возачот избегал.

Пешакот добил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе