Во Кочани запленета дрога, дилерите се уапсени

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека вчера во Кочани биле уапсени двајца дилери кај кои била пронајдена дрога.

Фото: Илустрација

Полициски службеници од Полициската станица Кочани вчера го лишиле од слобода кочанчанецот Е.Д.(45) откако при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага и дробилка со остатоци од марихуана.

„Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава", информираат од полицијата.

Полициски службеници вчера го лишиле од слобода и К.А.(33) од Кочани откако при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја.

„Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава", известуваат од МВР.

Легенда под Главна слика

Фото: Илустрација

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе