Во Карпош фрлен шише со бензин во продавница за авто гуми

Вчера е пријавено дека кон излог на продавница за гуми на подрачјето на Карпош, сопственост на М.Ф.(48) од Скопје, била исфрлена запалива течност, од која бил предизвикан пожар.

Повредени лица нема, пожарот бил изгаснат, а увид на местото  извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе