Во југо најден хероин, еден приведен

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија утрово го лишиле од слобода Ѓ.Ќ. (48) од гевгелиското село Стојаково. Како што соопшти МВР, при преглед кај Ѓ.Ќ. и во возилото застава југо со гевгелиски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со херoин.

Лицето било задржано во Полициската станица Гевгелија. За настанот бил известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по целосно расчистување и документирање на случајот против него, како што се наведува, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе