Во дворот на затворот во Штип пронајдена дрога

Во СВР Штип, вчера во 20.30 часот од Казнено поправниот дом Затвор – Штип било пријавено дека во дворот на затворот билe пронајдени прашкаста материја и марихуана.

Од страна на полициски службеници дрогата била одземена. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе