Во Битола најдени хероин и марихуана

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола денеска извршиле претрес во домот на битолчанецот Л.С. (37), при што се пронајдени хероин и марихуана. 

МВР информира дека лицето е лишено од слобода и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе