Во Арачиново фатен бегалец од Идризово

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода А.Б. (34) од скопското село Арачиново.

Министерството за внатрешни работи информира дека тој бил баран заради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

Лицето ќе биде спроведено во установата за издржување на казната, соопшти МВР.  

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе