Велешанец фатен по тешка кражба

Во Велес вчера во 17.00 часот на ул.„Благој Ѓорев" полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.Л.(33) од Велес. А.Л. бил приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Како што денеска информираа од МВР, тој се сомничи дека околу 16.50 часот извршил „тешка кражба" од патничко моторно возило „тојота корола", со велешки регистарски ознаки.

 

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе