Уапсен Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол

Службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце” вчера уапсиле Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Фото: ЕПА

„Вчера во 12:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Долно Блаце го лишиле од слобода B.K. (31) од Косово, затоа што при извршена проверка било констатирано дека бил баран со меѓународна потерница од Интерпол“, посочуваат од МВР.

Лицето било задржано во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе