Трoјца Британци кршеле во ресторан во Неготино, а еден од нив нападнал полицаец

Полицијата во Неготино пред два дена привеле тројца државјани на Велика Британија, Џ.Л. (29), Б.С. (24) и Б.Ф. (29), затоа што се однесувале агресивно и оштетиле инвентар во угостителски објект во градот, а Џ.Л. нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејства.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. 

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе