Трагедија на Кораб, почина 60-годишен планинар

60-годишен член на група од 18 планинари денеска, додека се движеле по планинска патека на повисоките делови од Кораб, на еден километар над ПС Стезимир, доби инфаркт и почина, јави Региналниот центар за управување со кризи РЦУК Тетово.

Случајот го пријавил планинар кој дошол до полициската станица Стрезимир. Во таа таа област немало мобилно телефонско мрежно покривање. Групата спасители само констатирале дека планинарот добил инфаркт веќе бил починат.

Телото на починатиот било пренесено со теренско возило, а потоа и со медицинско возило.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе