Тетовка заврши во клиника откако во Скопје ја претепал љубовникот

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во Скопје, со кого била во љубовна врска.

Според пријавеното, откако успеала да избега од скопјанецот, побарала лекарска помош во Клиничка болница Тетово каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

СВР Тетово презема мерки за расчистување на случајот.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе