Тетовка заврши во клиника откако во Скопје ја претепал љубовникот

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во Скопје, со кого била во љубовна врска.

Според пријавеното, откако успеала да избега од скопјанецот, побарала лекарска помош во Клиничка болница Тетово каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

СВР Тетово презема мерки за расчистување на случајот.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе