Тетовка заврши во клиника откако во Скопје ја претепал љубовникот

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во Скопје, со кого била во љубовна врска.

Според пријавеното, откако успеала да избега од скопјанецот, побарала лекарска помош во Клиничка болница Тетово каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

СВР Тетово презема мерки за расчистување на случајот.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе