Тешко повреден велосипедист

А.М. (71) бил тешко повреден вчера на крстосницата од улиците „Живко Фирфов" и „Коперникова" во Скопје откако во него удрило патничко возило „пежо 206" управувано од А.З. (49) од Скопје.

А.М. бил на велосипед по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе